Almanyada Yükseköğrenim Görmüşler Dayanışma Derneği (AYÖG)
  • +90-312-222 28 99
  • ayog@ayog.org.tr
  • Deutsch

Başkanın Mesajı

Değerli AYÖG üyeleri,

20 Mayıs 2018 tarihindeki “brunch” birlikteliğimizi, Ramazan ve yazlıkların hazırlanması nedenleriyle gerçekleştiremedik. Davetimi kabul eden Sayın Prof. Dr. Sencer İmer de duruma anlayış gösterdi. Kendilerine bu olgun davranışı nedeniyle teşekkür ederim.

2018 yılının ilk yarısını geride bırakmış bulunuyoruz. Bu süre zarfında derneğimizi, Yönetim Kurulu Üyeleri ve ben başarıyla temsil ettik.

Bu yıl birlikte çalıştığımız kurumların temsilcileri değişti. Avusturya Büyükelçisi Sayın Dr. Ulrike Tilly ziyaret edildi ve dostça bir sohbetten sonra temasların devam etmesi temennisinde bulunuldu. Almanya Büyükelçiliği ile de sağlıklı bir ilişki içerisindeyiz. Etkin faaliyetlerde bulunduğumuz DAAD yönetiminde de görev değişikliği yapıldı ve Sayın Ali Alaybeyoğlu ile birlikte yapmış olduğumuz tebrik ziyaretinde müşterek etkinliklerde bulunabileceğimiz kararlaştırıldı.

Bu kısa bilgilendirmeden sonra, hepinize sağlıklı bir yaz dönemi geçirmenizi diliyorum. 2018 ikinci yarı ve 2019 yılı için de, her birinizin yeni üye kazanımı için gayret etmenizi rica ederim. Dostluklarımızı pekiştirelim, dayanışmayı sağlayalım ve her şeyden önemlisi, vefat nedeniyle aramızdan ayrılan üyelerimizin hanımefendilerinin etkinliklerimize gelmelerini sağlayalım.

Saygılarımla,

Başkan

Muammer Öcal